ריצוף המטבח

כאשר אנו בוחרים ריצוף למטבח – חשוב מאד לשים דגש על רכיבי הריצו, ותכונות החומרים שלהם. כאן, נמנה שלושה סוגים עיקריים של אריחי ריצוף. הראשון אינו אריח, כי אם ריצוף פרקט, אשר נדיר למצוא במטבחים, אך ניתן, לאלו מכם אשר באמת מעוניינים בכך – לספק זאת. השני יהיה אריח הטראסו, והשלישי יהיה אריח גרניט.
 
פרקטים למטבח
 
פרקטים למטבח נחשבים נדירים באופן יחסי בעולם ריצוף המטבח. הפרקטים הנם אביזרי בוטיק יפים ודקורטיביים, אך ברובם אינם מספיקים כדי לעמוד בפני סילוני מים ושינויי טמפרטורה, מבלי לגרום לנזקים אדירים כמו התנפחות, סדקים במשטחי הפרקט ואפילו שברים. יחד עם זאת, ישנם פרקטים עמידים מצופים בפורמייקה או למינציה ועשויים מעצים המכילים 7-8 שנות אחריות. העצים עדיים דורשים תחזוקה שוטפת מאומצת ויקרה. אם אינכם מעוניינים בעץ אמתי במטבח, ניתן למצוא שלל פתרונות בוטיק מאבנים ומשיש אשר נראים בדיוק כמו פרקטים.
 
ריצוף גרניט
 
ריצוף גרניט יכול וצריך להחליף פרקט מעץ במטבח אם הוא הוזמן בגוון גרניט פורצלן: גוון חום דמוי עץ, הניתן לבחירה על פי גוון אגוז, שקד או פקאן. ריצוף שכזה לא רק צבוע בצבע העץ אלא גם נראה כמו עץ בעיבוד ובגימור. הגרניט ככלל, ולא רק גרניט פורצלן, רגישה למכות יבשות אך עמידה בכל תנאי לחץ אחר לרבות שינויי טמפרטורה או רטיבות ישירה עלן המשטח.
 
ריצוף טראסו
 
הטראסו הוא הריצוף הנפוץ ביותר במטבח. ניתן למצוא אריחי טראסו בשלל צבעים ועם שלל מרווחים בין8 בלטה לבלטה: רחבים וצרים כאחד, גליליים ומלבניים כאחד. חשוב לבדוק שלל של דקורציות ולבחור בזו המועדפת עליכם ביותר, אשר שילובה עם תוכן המטבח נאה בעיניכם.
 
תחזוקת המשטחים
 
חשוב להשתמש אך ורק בחומרי ניקוי ייעודיים למשטחים אשר רכשתם לעצמכם. כך, למשל, חומר ניקוי לגרניט אינו חומר ניקוי לטראסו. עבור פרקטים ישנם חומרי ניקוי שונים לחלוטין. שימוש בחומרי ניקוי לא ייעודיים עלול לגרום נזק הן לצבע והן לצורה של הריצוף. מומלץ להתייעץ עם המשווקים בטרם הרכישה – אודות חומרי הניקיון הנדרשים לכם לביצוע הפעולה. כך, תוכלו להבטיח כי הפעולה תתבצע בבטחה וללא חשש מתקלות ריצוף בגין שימוש לא נכון בחומרים השונים.