פרטים חשובים אודות מטבחי יוקרה

מטבחי יוקרה הם המטבחים שתחושו סיפוק רב להיכנס לתוכם ולהכין לעצמכם אוכל, לשמור פריטי מזון במקרר ולהכין אותם לעבודה ביום המחר. במטבחי יוקרה אתם נהנים מנוחיות ונגישות של כל האמצעים, ממשטחי העבודה ועד לארונות ולמגירות. כל זה תחת כללי עיצוב מוקפדים היטב אשר מאד מומלץ ללמוד אותם כאן.

טיפ לבחירת העיצוב עבור משטח העבודה

את עיצובו של משטח העבודה במטבח מאד מומלץ לתכנן מראש, בטרם תיגשו לחפשו בחנות מטבחים. בבתים בהם חדר המטבח הוא חדר קטן, מומלץ לבחור משטח עבודה דק ואילו בחדרים גדולים – משטח עבודה עם דופן עבה הוא שנדרש על מנת לספק תבנית עיצובית טובה. כמו כן, יש לבחור משטח עם דופן מסותתת ומגולפת כאשר שואפים לכונן עיצוב כפרי ועתיק, לעומת משטח חלק עבור עיצוב בורגני מודרני. פעמים רבות, אך לא תמיד, תהיה צורתו של דופן המשטח המסותת והמגולף עגולה, ואילו צורתו של המשטח החלק – מלבנית.

טיפ לבחירת העיצוב עבור פתרונות האחסון

על מנת לבחור פתרונות אחסון המתאימים לעיצוב המטבח יש להיעזר בשני פרמטרים: סגנון העיצוב וגודל החדר. בחדר קטן, מומלץ לבחור בארון עם דלת דקה וידיות קטנות או ללא ידיות. אם החדר גדול, מומלץ לבחור ארון בו הדופן של כל דלת הנה עבה, עם ידיות בגודל מתאים. במידה והעיצוב שלכם מודרני מלא, ולא מודרני כפרי או כפרי עתיק, מומלץ לא לבחור ידיות לדלתות בכלל, כי אפקט המינימליזם מבטא הכי טוב את עקרונות העיצוב המודרני העכשווי. על פי רוב, עיצוב מינימלי ללא ידיות על הדלתות נעשה בדלת חלקה ללא פיתוחים וגילופים.

טיפ לבחירת גווני המוצרים במטבח

במידה והצביון במטבח יתבסס על מראה חדש ועדכני, מומלץ להתמיד בגוונים לבנים מלאים, או לשלב עם הגוון הלבן צבע נוסף שישמש כצבע הפרזול, למשל גוון שחור בידיות הארון ובמסגרות המדפים. במידה והמטבח יעוצב בפורמטים עתיקים או כפריים, מומלץ להתבסס על צבע חום עץ כצבע יחיד או כצבע עיקרי עם צבעי פרזול של עצים אחרים, או לחילופין – לבן או צבעים חמים כמו אדום וצהוב שהוכחו לא פעם כברי שילוב עם צבעי עץ מלאים.