מטבחים קלאסיים

 
מטבחים קלאסיים הם מטבחי קלט במרחב הארצישראלי. אומרים שמבחינה צרכנית וחברתית, אנחנו מאד דומים לאמריקאים, אבל בכל זאת יש שוני ברמת הצרכנות הביתית: בעוד שהם ברובם נמשכים למטבחים וסלונים מודרניים, הישראלים מאז ומעולם היו מחוברים לשורשים והעדיפו מטבחים קלאסיים. האם זו האווירה המזרח תיכונית האותנטית? האם זו המשיכה הרבה של הישראלי לאומנות, בדומה לאזרח האירופי? אנו סבורים כי זהו שילוב של שניהם, אבל דבר אחד בטוח: מדי שנה הביקוש למטבחים הללו רק עולה. לכן, חשוב לבדוק טוב טוב ממי אתם קונים מטבחים קלאסיים ולהיות בטוחים שאלו מטבחים איכותיים שהושקעו בהם כל המאמצים לספק לכם עמידות, ואיכות חסרת פשרות ברמה העיצובית.
 
מתי מחיר יקר של מטבח קלאסי נדרש ומתי הוא מהווה מותרות?
 
ישנם דברים שאסור להתפשר עליהם במטבח הקלאסי, ועל כן שווה מאד לפתוח את הארנק בשביל להשקיע בהם. לעומתם, ישנם דברים שהם מותרות, ושגם אם לא תשקיעו בהם כסף – לא יקרה אסון, והמטבח הכפרי שלכם עדיין יהיה אטרקטיבי, מעוצב ובטוח לעבודה. כך, למשל, אם יציגו לכם הבדלים בין איכות הטיפול בעץ (ולא בסוג העץ עצמו), כמו למשל עץ שעבר אימפרגנציה לעומת עץ שלא עבר תהליך זה, או לחילופין – עץ ששומן משני קטביו לעומת עץ ששומן רק בדופן אחת, תמיד תעדיפו את הטיפול המחמיר ביותר. טעות בטיפול בעץ היא טעות פטלית שאתם כצרכנים עתידים לעשות, שעה שריקבון, תולעי עץ וטרמיטים "יככבו" במטבח שלכם. זה תסריט דמיוני, אלו דברים שקרו, ולכן אם תיתקלו באיזושהי חנות מטבחים שתמסור לכם מידע לפיו יש הבדל מחירים בשל איכות הטיפול בעץ, המטבחים הזולים יותר בכלל לא ראויים לאירוח בני אדם, מניסיון. לכן, מומלץ במצב כזה לשקול לעבור לחנות אחרת, בה הסטנדרטים המחמירים הם הבייסיק.
 
יחד עם זאת, ישנם הבדלים שכן מומלץ להכיר על מנת לדעת כיצד לחסוך במחיר. לדוגמה, ארון מעץ איפאה במרקם חלק לעומת ארון מעץ איפאה במרקם מגולף-אומנותית יגרור הבדל מחירים לטובת השני. זו, למשל, דוגמה למותרות, לפיה אתם משביחים את העיצוב בתמורה לתוספת מחיר. דוגמה נוספת: שיש עבודה בגימור חלק, לעומת שיש עבודה מחוספס בעיצוב אותנטי. שוב, זו תוספת עיצובית נחמדה, אך היא בהחלט מותרות עבור מי שמחפש להוזיל עלויות.
 
כיצד נבטיח שמטבח לא יקר יהיה מטבח איכותי ונדרש אם לא אבחנו את ההבדלים לעיל?
 
הבטחה זו היא אך ורק על בסיס הספק אליו אתם פונים. ספק מטבחים מומלץ כמו אלפא ביתא יספק מטבחים קלאסיים איכותיים. המלצות ניתן להשיג דרך חברים, מכרים או באמצעות האינטרנט. כמובן שגם בחנות עצמה ניתן להתרשם מהשירות ומרמת הפירוט של ההסברים במעמד ההתעניינות ברכישת המטבח.