מוצרי חשמל למטבח

מוצרי חשמל למטבח

שוק מוצרי החשמל בישראל. שוק מוצרי החשמל בישראל מתאפיין בכמה גורמים. שוק מוצרי החשמל בישראל הוא שוק מפותח מאוד אשר כולל כמות רבה מאוד של מוצרים ומגון רחב מאוד של מוצר מכל סוג. שוק מוצרי החשמל בשונה משווקים אחרים בישראל כגון שוק התקשורת או הבנקאות אשר מתאפיינים בריכוזיות גדולה. שוק מוצרי החשמל מתאפיין בתחרות רבה מאוד ובמספר רבה מאוד של יבואנים, מפיצים, משווקים, מוכרים, רשתות קמעונאיות ומסחר באינטרנט.

בניגוד לתחומים אחרים של פעילות עסקית כניסה לשוק מוצרי החשמל כמשווק או כבעל חנות, פיזית או וירטואלית הוא תהליך פשוט מאוד שכמעט כל אחד יכול לעשות. ההשקעה בחנות אינטרנטית נמוכה יחסית ורבים יכולים להקים חנות שכזאת. חסמי הכניסה הנמוכים לשוק החשמל מאפשרים את קיומם של מספר רב מאוד של שחקנים. כמות גדולה של שחקנים הופכת את התחרות לאינטנסיבית יותר ומתח הרווחים הולך ויורד. כיום מתח הרווחים בשוק מוצרי המחשל נמו מאוד. שוק מוצרי החשמל במוצרים רבים מתבסס על מכירה של כמויות גדולות ועל מתח רווחים גבוה במוצרי נישה מסוימים.

שוק מוצרי החשמל מכיל מספר גדול מאוד של מוצרים מסוגים שונים. מוצרים בסיסיים ניתן להשיג במגוון רחב מאוד. בניגוד למספר הגדול של חנויות וחנויות וירטואליות מספר היבואנים של מוצרי החשמל קטן יחסית. מספר החברות הגדולות בעלות המותגים הוא קטן ולכן יש מספר קטן של יבואנים מורשים של אותם מוצרים ממותגים. אותם יבאונים של מותג מסויים שואפים לשמור על רמת מחירים מוסיימת של המותג אותו הם מייבאים ולכם הם מכתיבים מחירי מינימום לסוחרים. יחד עם זאת ניתן היום למצוא גרילים לגינה לא ממותגים או מחברות מוכרות פחות במחירים זולים מאלה של המותגים הגדולים. דבר זה מוזיל מאוד את רמת המחירים הכללית בשוק מוצרי החשמל. מכיוון שמוצרי חשמל רבי הפכי למוצר גנרי ולא נדרשת טכנולוגיה מתוחכמת כדי ליצר אותם אפשר להקים מפעלים ליצור מוצרי חשמל בקלות יחסית. מעבר לכל הייצור בסין מפותח מאוד וניתן לגשת למפעל ולבקש ממנו לייצר מוצרי חשמל תחת השם אותו בוחר הגוף המשווק. וכך ייתכן מצב שאף באותו מפעל ייוצר מוצר זול ומוצר יקר בעל מחירים גבוהים יותר.

שוק החשמל בישראל אם כן הוא שוק רווי המתאפיין במתח רווחים נמוך.

כניסה של שחקנים נוספים לא מבטיחה שיעלה בידם להרוויח. סוחרים הנכנסים לשוק רווי זה של מוצרי חשמל נכנסים לתחרות מחירים חריפה ואם אין בידם מוצרים הפונים לנישה מסוימת או מוצר בעל תמחור זול במיוחד אם בעל מאפיינים ייחודים רבים לא יעלה בידם ליצור יתרון יחסי ולנצל אותו בשוק רווי זה,כמו כן יש להזמין אחד לשנה בודק חשמל מוסמך על מנת שיבדוק את תקינות החשמל.