מדיחי כלים

מדיחי כלים

במאמר הקודם עסקנו בבחירת מדיחי הכלים המתאימים למטבחי יוקרה וניתנו טיפים חשובים באשר לדברים שצריך לשים לב אליהם כאשר באים לבחור מדיח. במאמר זה יסופקו טיפים נוספים לבחירת מדיחי כלים. מדיחי כלים הם מוצר שמטרתו להפוך את חיינו לפשוטים יותר ולחסוך מאיתנו את הפעילות המייגעת של שטיפת הכלים באופן ידני ולכן למדיחי כלים עשוי להיות תפקיד חשוב במטבח.

טיפים נוספים לקניית מדיחי כלים: כיום שינם מדיחי כלים שיודעים לזהות מתי עלות האנרגיה היא הזולה ביותר ולפעול בהתאם לכו מדיח כזה יכול לחסוך לנו כסף בהוצאות על חשמל.

כיום עם התפתחות הטכנולוגיה הלש מדיחי הכלים שינם מדיחי כלים הכוללים גלאים שמזהים את רמת הלכלוך של הכלים ויודעים התאים את תכונית הפעולה שלהם בהתאם לכך. אלמנט זה במדיחי הכלים מאפשר להפעיל את הדיח בלחיצת כפתור ללא צורך לבחור את התוכנית המתאימה באופן ידני. בצורה זו גם חוסך המגיח במים בגלל יכולתו להתאים את עצמו בצורה הטובה ביותר לרמת הלכלוך של הכלים. חסכון במים הוא חשוב בגלל היבטים של איכות הסביבה כמו בגלל חסכון צפוי בהוצאות על כספיות על מים.

מדיחי כלים יכולים להיות מכשיר המרעיש מאוד. לכן חשוב לבדוק את עובי הבידוד של מדיחי הכלים. הבידוד של מדיחי הכלים מאפשר לבודד את עוצמת הרעש שמפיק המדיח ובכך לעשות את פעולות ואת השהייה במטבח באותו הזמן לנעימה הרבה יותר. ככל שהבידוד עבה יורת כך עוצמת הרעש שיפיק המדיח תהיה נמוכה יותר.

המפתח לניקוי הכלים בצורה הטובה ביותר הוא מים חמים מאוד. ישנם מדיחי כלים אשר מחממים את מים לטמפרטורה גבוהה ובכך שוטפים את הכלים בצורה טובה מאוד. במדיחי כלים אלה קיים התקן המחמם את המים וכך הכלים נשטפים בצורה הטובה ביותר.

עוד דבר חשוב במדיחי הכלים הוא מיכל לשאריות המזון. כאשר קיים מיכל כזה הוא תופס את שאריות המזון ופנה אותם יחד עם המים המלוכלכים וכך שאריות המזון לא נשארות שוב על הכלים. התקן הוא אלמנט חשוב במדיחי כלים וכלן חשוב לבחור מדיחי כלים הכוללים את ההתקן הזה. כי אנו לא רוצים ששאריות המזון מכלים המלוכלכים יגיעו לכלים הנקיים.

גודל החורים הנמצאים על גבי ידיות השטיפה במדיחי הכלים משפיע על איכות השטיפה. ככל שהחורים על ידיות השטיפה במדיחי כלים קטנים יותר כך השטיפה של הכלים טובה יותר. ככל שהחורים קטנים יותר למדיחי הכלים יש כוח שפשוף רב יותרת מה שמאפשר השראה גם של מזון שנדבק לצלחות. מדיחי כלים שלידיות השטיפה שלהם חורים קטנים ישטפו את הכלים בצורה יסודית יותר בהשוואה למדיחי כלים שעל גבי ידיות השטיפה שלהם החורים גדולים.