דלתות מטבח

דלתות מטבח עשויות ממגוון רחב של חומרים ונראות כשהן במקבץ צורות לא מועט. על כן, חשוב לדאוג לדלת שתתאים לצרכי המטבח שלכם הן בממד המפתח והן בעדיפות שלכם בעת השימוש בדלת. יש שיעדיפו דלתות הזזה ויש שירצו דלתות פתיחה כדלתות סף למטבח שלהם. מה שבטוח, בכל דלת תצטרכו לוודא שיש ציפוי למינציה, בהינתן שהיא לבודה, צבע בתנור, בהינתן שהיא צבעונית המכילה מרקם צבעים עשיר, או פורניר בהינתן שנדרשת הגנה מחלודה או כל מפגע אחר שקורה בעיקר בדלתות מתכת. הפורניר היא שכבת עץ שתפקידה להגן על דלתות העשויות מחומרים אלה. חשוב לוודא כי כל דלת מטבח שלכם תהיה מצופה בפולימר המגן פיזית ממפגעים.

דלתות פתיחה

דלתות פתיחה יכולות להיות עשויות מקשה אחת או להיות לבודות: גוף הדלת נמצא בעומק והמעטפת נמצאת בצורה בולטת ביחס לדלת. דלתות שהן מקשה אחת מגיעות או ללא מסגרת או עם מסגרת בגובה של הדלת. בכל מקרה, ניתן לרכוש דלתות פתיחה מתכתיות מצופות פורניר או דלתות העשויות מעץ גולמי גם מבפנים. בשני המקרים, חשוב לבחור בהתקני פרזול המתאימים לדלת מבחינת דקורציה חיצונית. כך, למשל, בדלת חומה – פרזול חום יכול להועיל אך פרזול מוזהב יכול להוסיף עוד עניין לדלת היוקרה. בדלת לבנה – הפרזול הכסוף או האפור יכולים להשתלב היטב. לעתים מקובל להתקין בה פרזול שחור כך שהיא תדמה ללוח משחק שחור לבן, ומכך ינבע עיצוב הבוטיק שלכם.

דלתות הזזה

דלתות הזזה למטבח כוללות, בדרך כלל, פלטה מחוספסת מזכוכית הנמצאת מסביב לפלטה הראשית של הדלת, אשר לרוב עשויה מעץ. לחילופין, ניתן לבחור בדלת שזכוכית הוא החומר הראשי שלה, עם מסגרת עץ. בשני המקרים – חשוב לבחור בהתקנים חזקים ועמידים עבור המסילות שלכם, ולוודא שהן עשויות מחומרים עמידים ולא מחלידים אשר יישמרו בבתיכם שנים מבלי הזנחה. חשוב מאד להבטיח כי דלתות הזזה אשר תרכשו יהיו דלתות עמידות, ללא צירים חורקים, ועל מנת להבטיח שכך יהיה – חשוב לדאוג לשמן אותן כל תקופה, במיוחד אם ידוע לכם שמערכת הצירים עשויה מברזל ולא מחומר אל חלד כמו נירוסטה או אלומיניום. במקרה שזהו חומר הייצור – כמובן שלא יהיה צורך בשימון או ביצוע פעולת תחזוקה מכל סוג למעט ניקיון הפלטות של הדלת לפרקים.